Taky o lásceVždycky, když se něco zásadního přihodí, co rozhodí mě i moje plány a jistoty, propadám se do emocí.
To je v pořádku, to je fáze, kterou je třeba projít, a každý to máme jinak.
Když se propadáme do emocí, aktivuje se naše emoční tělo – manomayakosha a probíhá čištění. Zachytáváme se různých informací, hledáme pomoc a podporu, možná se bojíme projít svými strachy a úzkostmi, ale je třeba v této fázi zůstat.
Neodcházet a dát prostor všemu, co se vynoří a co na nás vybafne z hloubky našeho nevědomí. Nepáchat na sobě násilí tím, že se nutíme do racionálního uvažování, zlobíme se sami na sebe a na celý svět a nebo se snažíme být za každou cenu pozitivní.
Být k sobě vlídní a laskaví, dopřát si klid a pochopení…i to je o sebelásce.

Život mě pro tyto situace naučil jednoduché formulce a tak když se uvolní emoční napětí a zoufání, pak se pokusím sama sebe zeptat: „Co mě má tato situace naučit?“
Už víme, že nic není náhoda a sama vnímám náročné životní situace jako příležitost k tomu, přehodnotit svůj život, svoje cíle, priority, ale také vztahy.
I ten, který mám sama se sebou.
Čím náročnější situace, tím jasnější vize.
To, co jsme přeceňovali, to, po čem jsme tak velmi toužili, se právě teď může ukázat jako nepodstatné.
A naopak – tam, kde jsme ztratili kontakt, tam kde jsme přestali určité věci, lidi a vztahy vnímat jako velmi důležité, můžeme dojít k poznání.

Je dobré nedělat předčasné závěry, nechat si čas na přemítání, pozorování a čas pro hlubší prožitek.
Neřešit konkrétní situaci, ale soustředit se na to, co nám tato situace ukazuje, v čem nás mění a co důležitého v nás oslovuje.
Můžeme to pojmout jako záležitost pouze naši osobní, ale můžeme to pojmout i jako spirituální prožitek ve vztahu k druhým lidem a ke světu vůbec.
Už dávno víme, že i když to tak často vypadá, nejsme izolovaní, nežijeme vedle sebe, ale spolu.
Vzájemná podpora a povzbuzení dokáže mnoho.
A pokud právě toto očekáváme od druhých, je dobré začít sami. Už dlouho jsme žili každý sám za sebe, už dlouho jsme neuvažovali v energii propojení a sounáležitosti, ale v energii zisku a prospěchu.
Každého z nás může tato situace naučit hodně důležitých věcí, můžeme získat spoustu sebereflexí a po emoční očistě si můžeme dovolit uvolnit více lásky a laskavosti.

Protože to světu a nám všem prospěje nejvíce.
Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Indické sny